نحوه عملیات آب بالاست

آب بالاست، آب شیرین یا شوری است که در تانکهای بالاست کشتی ها نگه داشته می شود، این آب به منظور حفظ ثبات کشتی و قابلیت مانور آن در طول سفر به هنگام متعادل سازی با وزن کالا یا وقتی که ثبات بیشتر بواسطه دریای متلاطم نیاز است استفاده می شود. همچنین آب بالاست ممکن است به منظور اضافه کردن وزن جهت فرو رفتن بیشتر در آب برای عبور از زیر پل ها و دیگر سازه ها بکار گرفته شود معمولا آب بالاست هنگامی که کشتی در حال تحویل کالا به بندر و جدا شدن با کالای کمتر یا بدون کالا از اسکله است به درون تانکها پمپ می شود. بالغ بر 80% کالاهای دنیا توسط کشتی ها جابه جا می شوند. بر اساس گزارشات سازمان جهاني دريانوردي(IMO) ، ناوگان كشتيراني جهاني سالانه حدود 12 بيليون تن آب بالاست حمل مي كنند كه از طريق آن روزانه حدود 3 تا 4 هزار گونه آبزيان از منطقه اي به منطقه ديگر انتقال داده مي شود. با برداشت آب بالاست موجودات دريايي نیز به مخازن كشتي وارد، و در مناطق مختلف جهان جابجا مي شوند.هنگامي كه اين جانداران همراه با آب بالاست به محيط جديد وارد گردند، ممكن است مهاجم آن زیستگاه محسوب شده و اكوسيستم بومي آب را بر هم زنند، که سبب اخلال در فعاليتهاي اقتصادي مانند صيادي، آبزي پروري و يا باعث بروز بيماري و حتي مرگ و مير در انسانها شوند. امروزه مساله انتقال گونه های مضر آبزی غیر بومی ناشی از تخلیه آب بالاست کشتیها به دریا، به شکل یک معضل جهانی نمود یافته است، به نحوی که حل این مشکل از برنامه های ملی فراتر رفته و نیازمند همکاریها و عملکرد یکنواخت جهانی و منطقه ای گردیده است.

کنوانسیون حقوق دریاها در سال ١٩٨٢ از دولتهای عضو خواست تا تمام اقدامات لازم به منظور جلوگیری، کاهش و کنترل آلودگی دریایی را با بکارگیری دانش فنی در حوزه منطقه تحت حکومت انجام دهد، و کنترلی بر شناورهایی که به طور عمدی یا غیر عمدی گونه های غیر بومی زیست تخریب پذیر را به محیط زیست دریایی وارد می کنند، صورت پذیرد. با شدت گرفتن پیامدهای ناشی از معرفی گونه های دریایی به اکوسیستم های جدید و در نتیجه برگزاری کنفرانس بین المللی محیط زیست و توسعه ریو، سازمان بین المللی دریانوردی مسئول بررسی و تصویب مقررات لازم در خصوص تخلیه آب بالاست به دریا به منظور جلوگیری از انتشار گونه های غیر بومی گردید. در سال ١٩٩٢ کنوانسیون تنوع زیستی (CBD) با هدف حفظ تنوع زیستی، استفاده پایدار از گونه ها و سهیم شدن عادلانه و برابر در مزایای حاصل از کاربرد منابع ژنتیکی، از دولتهای عضو می خواهد تا به نحو مقتضی از ورود گونه های غیر بومی که اکوسیستم و زیستگاه گونه های دیگر را به خطر می اندازند، جلوگیری نموده و آنها را تحت کنترل درآورده و یا نابود سازد.

گونه های مضرر آبزی

پیش از این در سال ١٩٩١ سازمان بین المللی دریانوردی، کار تدوین و تصویب دستورالعملهای داوطلبانه تحت عنوان "دستورالعمل های جلوگیری از معرفی گونه های ناخواسته دریایی و پاتوژنها از طریق تخلیه آب بالاست و رسوبات کشتی ها" را به اتمام رسانده بود. بلافاصله پس از صدور اعلامیه کنفرانس ریو در سال ١٩٩٣ و متعاقبا ١٩٩٧ ضمن اصلاح دستورالعملهای مذکور اقدامات لازم برای تهیه و تصویب سند حقوقی لازم الاجرای بین المللی در قالب "کنوانسیون بین المللی برای کنترل و مدیریت آب بالاست و رسوبات کشتی" با سرعت بیشتری دنبال گردید. پس از برگزاری جلسات متعدد و بحث و کارشناسی طولانی سند مذکور در ١٣ فوریه سال ٢٠٠٤ میلادی پس از برگزاری کنفرانس دیپلماتیک به تصویب دولتهای عضو سازمان بین المللی دریانوردی رسید. کنوانسیون از کشورهای عضو می خواهد تا کشتی های مشمول کنوانسیون و کشتی هایی که محق برافراشتن پرچم آنها می¬باشند را موظف به تطبیق با مفاد و الزامات درج شده در آن بنمایند. همچنین هر دولت عضو باید با توجه به شرایط خاص و توانایی های خود، سیاست، استراتژی یا برنامه های ملی برای مدیریت آب بالاست در بنادر و آب های تحت حاکمیت و صلاحیت خود را به منظور دستیابی به اهداف کنوانسیون تهیه و اجرا نماید. در ۸ سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی (۱۸ شهریورماه ۱۳۹۵)، با الحاق ۵۲ کشور با ۳۵,۱۴ درصد توناژ کشتیرانی جهانی، کنوانسیون به شرایط لازم الاجرا شدن رسید، و الزامات کنوانسیون مدیریت آب بالاست کشتیها از ۸ سپتامبر سال ۲۰۱۷ (۱۸ شهریورماه ۱۳۹۶) لازم الاجرا گردید

 در این راستا تیم ساینا صنعت ساحل با تسلط کامل بر قوانین IMO توانایی طراحی صفر تا صد مدیریت آب بالاست شناورهای درحال طراحی و یا ساخته شده را داراست. کلیات فرآیند کاری در هر پروژه شامل موارد زیر است:

  1. بررسی معافیت شناور
  2. تهیه سیستم تصفیه با توجه به محل تردد، توانایی شناور، و محدودیت هایی مالک شناور
  3. طراحی سیستم پایپینگ
  4. تهیه انواع نقشه ها و مدارک مورد نیاز برای ناظران IMO، موسسات رده بندی و ماموران نظارت کشوری
  5. تهیه کتابچه مدیریت آب بالاست
  6. برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی با افسران مامور به اجرای مدیریت آب بالاست

مدارک زیر جهت طراحی سیستم مدیریت آب بالاست، از طرف کارفرما بایست ارائه گردد:

  1. مشخصات عمومی شناور
  2. نقشه General arrangement
  3. نقشه Piping ballast tank

محل تردد و عملیات شناور